Sosyal Medya Oyunları

Bilmiş olduğunuz gibi internet dünyası ve bilgisayarların çok sevilmesinde önemli rol oynayan şeylerin başında oyun piyasası gelmektedir. Sizler de artık bu oyun piyasası sayesinde çok daha üst kademelerde eğlenceyi ele alabilecek, gerçeklik hissine de bu sayede çok da fazla uğraşmadan ulaşabileceksiniz. Sizlere oyun piyasası içerisinde eskiden sadece atari olarak sunulan imkânlar yer alırken şimdilerde ise bilgisayar oyunları dahi bir kenara atılmış halde yer almaktadır. Çünkü PS serileri ile birlikte oyun konsolları içerisinde en büyük başarıyı kazanmış ve neredeyse PS oyunlarında da artık eskisi kadar ilgi kalmamıştır. Sosyal medya içerisine entegre edilen oyunlar ile birçok kullanıcı günün yorgunluğunu, stresini atmaktadır.

sosyal medya ve oyun, çocuklar, oyun, internet

Bu anlamda da sadece çocuklar değil yetişkinler olarak da sosyal medya sitelerinde yer alan oyunları oynuyoruz daima. Bu gerçek yadsınamaz. Hatta sosyal medya oyunları son günlerde bir hayli bağımlılık yapmakta ve kişi listesi içerisindeki arkadaşlarınızla birlikte bu oyunlarda bir yarış, bir rekabet oluşturmaktadırlar. Örnek vermek gerekirse ülkemizde sanal okey oyunları aşırı derecede fazla oynanıyor. Facebook, Mynet gibi sosyal medya sitelerinde fazlasıyla var artık bunlar. Hatta poker vs. de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı. Candy Crush, Farmville, Angry Birds gibi oyunlar ise herkesin dilinde.

Arkadaş listenizle birlikte sosyal medya oyunları tablosunda her zaman daha iyi bir eğlence ortamını oluşturabilir ve birbirinize yardım ederek daha iyi bir noktaya kadar ilerleyebileceksiniz. Yurt dışında da sosyal medya oyunlarına olan ilgili ve alaka birçok kez görsel basında yer almış, haberler de dahi bu konuda paylaşımlar sergilenmiştir. Şu anki teknolojiyi ve internet yansımasını düşünecek olursak zaten hemen hemen her gün cep telefonlarından çeşitli oyunlar oynamaktayız. Android ve ios oyunlarından bahsetmiyorum, normalde de giriş yapıp 101 oynamıyor musunuz? İnanın ben oynuyorum. Hatta artık kıraathanelere gitmeyip cepten giriş yapıyoruz ve aynı masada 101 oynuyoruz 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*